Taneční džemy a Hry bez tíže se Zitou Pavlištovou

Kdo je Zita Pavlištová?

Učí kontaktní improvizaci, tanec a pohybovou práci s tělem. Předává umění pohybu, který vyvolává pocit síly, obratnosti a okouzlení. S ní poznáváte, že fyzická aktivita přináší spoustu energie, je-li v ní správně zapojena mysl a jsou-li představivost a fyzické vnímání rozvinuté. Její hodiny spojují radost z pohybu, hru a fantazii, rozvíjejí cilivost smyslů a jejich využití k lehkému pohybu bez námahy.

Pohyb je pro ní nejen způsob jak se vyjádřit, ale především jak komunikovat s ostatními. Stát se vnímavým a umět číst záměry, rozhodovat se a měnit svá rozhodnutí v každé minutě, nebát se chyb. Při práci s ní překonáváte hranice a nezadržitelně se učíte, objevujete nové pohledy na tělo, na sebe a na svět. Vyzývá vás k novým věcem a hledá cesty, jak rozvinout vaše schopnosti a cítit u toho radost, potěšení a touhu hledat dál.

Je jednou z mála učitelů kontaktní improvizace v Čechách. Působí v Praze, kde založila a vede Drunu: prostor pro rozvoj uměleckých a terapeutických disciplin úzce spojených s tělem. Workshopy vede také v Brně, ve Španělsku, Polsku, Německu, na Filipínách.


Taneční džemy

úterky 19: 00 - 21:00 vždy jednou za 14 dní:

25. září, 9. a 23. říjen, 6. a 20. listopad, 4. a 18. prosinec, 15. a 29. leden

vstupné 220,- Kč, platba na místě

Prostor pro opravdový tanec, který vzniká bezprostředně, z nálad a představ. Prostor v němž se tanečníci ovlivňují a vnímají se navzájem. Je to místo kde se setkává hudba a tanec. Taneční džemování, komunikace skrze pohyb a dotek. Chceme se setkat, ovlivnit se, ponořit se.
Džem, to jsou těla a vír pohybů. Nezáleží na tom, odkud právě přicházíme a kolikrát jsme již tančili. Je to jako procházka vnitřní krajinou a opatrné ladění na ty, které potkáváme. Vzájemně se podporujeme v odvaze, v otevřenosti, v citlivosti, ve zvědavosti.

Otevírá se možnost potkat se s někým novým. Je to hra. Čas vnímat, nebo vyzkoušet svou odvahu a radikálně experimentovat. Naslouchat si v každý okamžik. Tomu, co se děje uvnitř a kolem nás.

Budeme na vás čekat, budete vítáni. Tančíme na výjimečném místě, v malém sále s dřevěnou podlahou, který je ukrytý v centru města. Není třeba abyste cokoli znali, nebo uměli. Klíčem je otevřené vnímání a ochota být tu naplno.


Hry bez tíže

úterky 19: 00 - 21:00 vždy jednou za 14 dní:

18.září, 2.,16.a 30.říjen., 13.a 27.listopad, 11.prosinec, 8.a 22.leden.

Cena kursu 1800kč.

Večerní pohybový trénink pro ty, kdo věří, že v lidském těle lze prožívat nová a nová dobrodružství, rozvíjet se a objevovat schopnosti o kterých se nám nezdálo. Otevřeme dveře do světa pohybových zážitků a vjemů, odhalíme nevyužitou kapacitu těla, schopnost přesně reagovat na cokoli s čím přicházíme do kontaktu.

Čeká nás fyzický a mentální trénink. Kontaktní improvizace, tanec, bojová umění. Přitom se učíme pohybovat přesně a bez námahy, komunikovat beze slov, vnímat různé kvality a učit se s nimi nakládat. Vaše mysl se stane pružnou a bude pracovat v nečekaných souvislostech.

Vypěstujete tělo mrštné, otevřené a přijímající, připravené nechat po nervových drahách putovat rozhodnutí rychlá a jasná jako světlo. Tato práce láká muže i ženy. Je to hra i společné zážitky.

V netradičních jednoduchých cvičeních zažijeme spoustu parádních kinestetických vjemů. Otvírá to nové možnosti v pohybu, tanci, tělesné komunikaci. Oživuje nás to do dalších dnů. Rozvíjí naši schopnost cilivě vnímat. Začínáme se orientovat v tom, co se hýbe. Navzájem se podporujeme a učíme, fandíme si a bavíme jeden druhého. Budete vítáni a očekáváni jako jedni z prvních.