Kurzy:                                        


O Davidovi 

David Franklin pochází z New Yorku, tradiční čínskou a japonskou medicinu studoval v New England School of Acupuncture (Škola akupunktury Nové Anglie) a na Boston Shiatsu School and Institute of East-West Medicine (Škola šhiatsu a ústav vychodo-západní mediciny v Bostonu). Pracoval několik let jako profesionální masér a spolu s kolegyní založili společnost, která poskytovala masáže firemním klientům v Bostonu. David je také instruktor japonského systému tréninku Shintaido (šíntajdó) a čínského cvičení Tai Chi (Taiji Quan). Dlouhodobě žije v České republice.

Tchaj-ťi se David začal učit ve stylu rodiny Jang v roce 1979 s Robertem Chuckrowem Ph.D., žákem slavného čínského mistra Cheng Man-ch'inga. Mistr Cheng se přestěhoval z Taiwanu do New York v roce 1964 a byl jedním z prvních mistrů, který učil Tchaj-ťi v USA.

Davidův učitel P. Dr. Chuckrow je fyzik a do svého učení zapojil mnoho vědeckých principů fyziky. Přitom zachovává otevřený a nezaujatý přístup k aspektům Tchaj-ťi, které ještě nejsou vědou prozkoumány. Chuckrow také Davidovi umožnil poznat učení dalšího mistra Tchaj-ťi, Kung fu, a karate H.I. Sobera.

V roce 2002 David cestoval po Číně jako tlumočník pro mistra Shintaida pana H.F. Itoa, a to také proto, aby mohl studoval s dvěma slavnými mistry Tchaj-ťi stylu rodiny Wu v Pekingu, Zhang Maxunem a Liu Changliangem.


Malá ukázka toho, co Shintaido, tedy Nová cesta těla je ....

https://youtu.be/TCVgQZlMIuo nebo https://youtu.be/XcmNa7D2jZo